Dzień Nauki Polskiej

19 lutego br. po raz drugi obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. To przypadające w dzień urodzin Mikołaja Kopernika święto ma z jednej strony upamiętniać wszystkich polskich mniej i bardziej znanych naukowców, z drugiej zaś zachęcać młodych ludzi do podążania ich śladem i zainteresowania się szeroko pojętą nauką.  Mówiąc polscy naukowcy przychodzą nam oczywiście do głowy nazwiska Maria Skłodowska Curie, Mikołaj Kopernik czy Ignacy Łukasiewicz. Pamiętać jednak powinniśmy o wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju nauki polskiej, a równocześnie ich prace miały wpływ na rozwój wielorakich dziedzin naukowych na całym świecie.
Chcielibyśmy zatem, przypomnieć wam sylwetki rzadziej wzmiankowanych i nie przez wszystkich pamiętanych polskich naukowców, którzy jednak odegrali dużą rolę w rozwoju współczesnej nauki.

Poniżej linki do przygotowanych przez uczniów klasy 2fg opisów postaci 4 naukowców:

Jan Szczepanik

Józef Stanisław Kosacki

Marian Adam Rejewski

Napoleon Cybulski