Drzwi otwarte w ZSP nr 2 w Krotoszynie

Dzień otwartych drzwi w ZSP nr 2 w Krotoszynie odbył się w sobotę 1 kwietnia i cieszył się ogromnym zainteresowaniem tegorocznych absolwentów szkół podstawowych z miasta, gminy i powiatu. W wiosenną sobotę uczniowie i grono pedagogiczne szkoły witali potencjalnych kandydatów  i  ich rodziców, pozwalając im zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną, odwiedzić przygotowane przez poszczególne klasy stanowiska i skorzystać z licznych atrakcji, które w tym dniu właśnie na nich czekały. Młodzi ludzie mieli możliwość, poznania budynku szkoły, rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Drzwi otwarte rozpoczęły się od spotkania z dyrekcją szkoły. Uczniowie i ich rodzice obejrzeli prezentację dotyczącą kierunków kształcenia i wysłuchali przemówienia dyrektora szkoły R. Olejnika, który podkreślił, iż kierunki oferowane przez ZSP nr 2 nie tylko gwarantują zatrudnienie, o czym świadczy ranking zawodów poszukiwanych, lecz również zwrócił uwagę na wysoki poziom nauczania w szkole i jej niezwykle serdeczną i przyjazną atmosferę. Dyrektor zaznaczył szczególnie, że ZSP nr 2 jest wśród najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadpodstawowych PERSPEKTYWY w roku 2022 i 2023.

Przybyła młodzież z ciekawością zapoznała się z ofertą edukacyjną szkoły, prezentacjami placówki i jej profili przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli. Goście mogli wziąć udział w zajęciach, zapoznać się z świetnie wyposażonymi pracowniami informatycznymi, zdobyć nagrody w konkursach i wysłuchać informacji od swoich starszych kolegów. Licznie zgromadzeni kandydaci z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne, bibliotekę i salę gimnastyczną. Pod życzliwym okiem dyrekcji i nauczycieli czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice na własne oczy mogli się przekonać, że ZSP nr 2 jest nie tylko miejscem przyjaznym i bezpiecznym, ale też niezwykle interesującym.

Profesjonalne i otwarte na potrzeby ucznia Grono Pedagogiczne, udział młodzieży w stażach zagranicznych, szkoleniach, nowoczesne pracownie, współpraca ze szkołami wyższymi, wysokie wyniki egzaminu maturalnego i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz kierunki wśród których każdy może znaleźć coś interesującego – to powody dla których warto wybrać ZSP nr 2 w Krotoszynie.

Mariusz Urbaniak

Fot.: Wiktoria Mikołajczak, Karolina Kościelna, Justyna Płochecka