Cenna współpraca z Collegium da Vinci

Już od kilku lat nasza szkoła bardzo aktywnie współpracuje z Collegium Da Vinci w Poznaniu. Naszych dobrych relacji nie przerwała trudna sytuacja związana z pandemią i nauczaniem zdalnym. Od lutego uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, biorą udział w projekcie „Zawody przyszłości – rozwój kompetencji młodzieży w kontekście przemian współczesnego świata”. Projekt ten umożliwia młodym ludziom, stojącym przed kolejnymi wyborami edukacyjno-zawodowymi, na zapoznanie się z nowymi zawodami, które wymagają specjalistycznej wiedzy naukowej, technicznej oraz określonych umiejętności. Oferta warsztatów została przygotowana z myślą o rozwijaniu specyficznych umiejętności młodego człowieka, które staną się odpowiedzią na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

W ramach projektu nasi uczniowie uczestniczą w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez wykładowców Collegium Da Vinci: „7 zasad życia i nauki wg Leonarda da Vinci – Twoja droga do genialności na co dzień” oraz „Warsztatach filmowych”.

Poprzez rewolucyjne podejście do edukacji warsztaty mają na celu pomóc uczniom w odkryciu i zrozumieniu ich indywidualnego potencjału; warsztaty są alternatywą dla edukacji schematycznej – pozbawionej kreatywnego myślenia i autorefleksji. Podczas spotkań, uczestnicy poznali elementy design thinking, czyli metody twórczego rozwiązywania problemów, myślenia i pracy, bazującego na eksperymentowaniu i testowaniu hipotez. Nauczyli się też podstawowych technik storytellingowych, które rozwinęły ich autoekspresję.

Bardzo cenimy sobie współpracę z Collegium Da Vinci. Mamy nadzieję, ze już wkrótce będziemy mogli ponownie uczestniczyć w ciekawych projektach…tym razem już stacjonarnie.