„Akademia Pana Kleksa” – wielce udany projekt dwóch szkół

Musical ” Akademia Pana Kleksa” to wspaniały projekt, nad którym przez ostatnie miesiące pracowali uczniowie dwóch szkół: Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. Zwieńczeniem była premiera, która odbyła się 11 maja w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”.

Na scenie zaprezentowało się ponad siedemdziesięciu aktorów. Historia ta miała jednak swój cel – uświadomić wszystkim obecnym by świat bajek nigdy nie był tylko echem i wspomnieniem dziecięcych lat oraz byśmy potrafili zaufać i poddać się magicznej sile wyobraźni, która ma moc uskrzydlania i sprawienia, że każdy dzień może stać się piękniejszy.

Inicjatorką musicalu była między innymi nauczycielka języka polskiego naszej szkoły Marta Iberhan. W spektaklu wystąpili uczniowie klasy 2c.

Musical okazał się „strzałem w dziesiątkę” – widownia nagrodziła występujących aplauzem na stojąco.

fot. GP