„Akademia księgowego”

Uczniowie klasy 4d w styczniu uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie online „Akademia księgowego”, który skierowany jest do uczniów szkół średnik, klas ekonomicznych i obejmuje kwalifikacje AU.35 i AU. 36. W całej Polsce w konkursie uczestniczyło około 800 uczniów, do kolejnego etapu przeszło 7 osób z naszej szkoły: Sandra Burkietowicz, Małgorzata Sacla, Mirela Trawińska, Klaudia Lipska, Patryk Kowalewicz, Filip Jasiński i Kacper Grzywaczewski. II etap konkursu odbył się w miniony piątek w poznańskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, tym razem uczniowie w ciągu 120 minut rozwiązywali test i zadanie z zakresu rachunkowości, polegające przede wszystkim na szczegółowej dekretacji dokumentów księgowych. Trzymamy kciuki za uczestników, gdyż kolejny etap to ogólnopolski finał tego konkursu.

Joanna Tyrakowska