„𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗼𝘁𝗲𝗸𝗮 – 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲 𝗻𝗮 𝗰𝘇𝗮𝘀𝗶𝗲”

„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek. Warto sobie uświadomić, że biblioteka dziś „to przestrzeń, która jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych… to przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i wspólnoty”.

W ramach obchodów tego święta, biblioteka szkolna ZSP2, po raz kolejny we współpracy z Książnicą Pedagogiczną w Kaliszu filia Krotoszyn, zorganizowały konkurs czytelniczo-artystyczny „Stara książka, nowa okładka”. Tematem przewodnim konkursu było zaprojektowanie nowych okładek. W tym roku wybór padł na lekturę „Wesele” autorstwa Stanisława Wyspiańskiego. Prace były kreatywne i oryginalne, a to wskazuje jak różnorodnie można interpretować klasykę literatury, obcować z literaturą i wspólne spędzać czas.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Maja Polańska klasa 3c

II miejsce -Magdalena Szymczak klasa 3c

III miejsce – Justyna Płochecka klasa 2e

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Tekst i fot. nauczyciele bibliotekarze