Zaczytani cz.2

„Bo święta mogą być wyjątkowe, nawet gdy z nieba spadną cztery płatki śniegu na krzyż …”

Tym razem polecamy pełną ciepła i domowej krzątaniny książkę Joanny Szarańskiej „Cztery płatki śniegu”. Cztery płatki śniegu to pierwszy tom cyklu o tym samym tytule. Świąteczny klimat, przygotowania do świąt mieszkańców jednego z bloku na ul. Weissa w Górze Kalwarii. Miasteczko pogrążone jest w przedświątecznym przygotowaniach, lecz na drodze lepienia uszek i klejenia łańcuchów choinkowych staną nagle rodzinne perypetie, tak różne, jak różni są ludzie. Historie, które łączą bohaterów. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni…

Na naszym ulubionym portalu lubimyczytac.pl zamieszczonych jest wiele zachęcających recenzji: „to książka pełna ciepła, gdzie smutek przeplata się z radością, a na koniec można się nawet wzruszyć”, „..ciepła, przyjemna książka na jesienno-zimowe wieczory. Poruszyła mnie w niej autentyczność problemów niektórych bohaterów, aż chciałoby się im podpowiedzieć: zmień to, nie pozwól na to!”, „…zabawna, lekka, wzruszająca. Przepełniona ciepłem, miłością i nadzieją, że we współczesnym społeczeństwie całkowicie oddanym pogoni za karierą i pieniądzem jest jeszcze miejsce na rodzinę, szczere uczucia, a co najważniejsze zrozumienie oraz miłość.”

Nauczyciele bibliotekarze