Zaczytani cz.1

Źródło fotografii: https://merlin.pl/pakiet-ekspozycja-przewieszenie-trawers-deniwelacja-zerwa-halny-przepasc-remigiusz-mroz/8453686/

Długie zimowe wieczory zachęcają do spędzenia go w towarzystwie koca, gorącej herbaty i dobrej książki. Każdy z nas dokona własnego wyboru w doborze literatury. Ktoś spędzi wieczór w towarzystwie emocjonującego thrillera czy kryminału, ktoś inny w towarzystwie porywającej fantastyki. Ktoś może będzie potrzebował wyciszenia więc sięgnie po literaturą obyczajową. Może ktoś z Was zastanawia się jeszcze nad prezentem gwiazdkowym?

„Rok 2021 obfitował w wiele świetnych powieści z dreszczykiem. Z tego powodu nie tylko sama ich lektura może dostarczyć dużej dawki emocji – w gąszczu zakupowych rekomendacji wybór właściwego podarunku dla wielbiciela kryminałów czy thrillerów może stanowić prawdziwy problem”.

Rozpoczynając serię „Zaczytani” polecamy książki jednego z najbardziej cenionych polskich pisarzy młodego pokolenia – Remigiusza Mroza, porównywanego do Jo Nesbø czy Stiega Larssona. Wykreowani przez niego: prawniczka Joanna Chyłka czy komisarz Wiktor Forst, zdobyli wielką sympatię czytelników, wielu z nas śledzi ich na srebrnym ekranie.

To właśnie w tytułowej „Przepaści”, komisarza Wiktor Forst prowadzi nową sprawę. Po raz kolejny, już siódmy, dowodzi, że nie boi się niczego. W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Planowała ona spędzić weekend w górach. W ostatnim czasie była widziana przez innych turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu. Później przepadła. W trakcie poszukiwań nasz główny bohater zamiast na ślady trafia na coś, co może mieć wiele wspólnego z przeszłością. Historia ciekawa, a dodatkowo akcja dzieje się w polskich górach. Jeśli więc kochacie góry i jesteście spragnieni mocnych wrażeń, to „Przepaść” jest właśnie dla Was. „Górski klimat sprawia, że w pełni odczuwamy emocje jakie zapewnia nam zdobywanie szlaków. Autor doskonale ukazuje ich opisy, dzięki czemu nie jesteśmy tylko świadkami wydarzeń, lecz znajdujemy się w samym ich centrum”.

Nauczyciele bibliotekarze