W świecie książek … cz.7

Proponujemy Wam kolejną pozycję wydawniczą. Tym razem pochylimy się nad powieścią „Szarlatani” Robina Cooka. Autor jest amerykańskim pisarzem, z zawodu lekarzem. W swoich książkach z gatunku thrillera medycznego porusza m.in. problemy etyki zawodowej lekarzy, naukowców oraz możliwości i zagrożeń wynikających odkryć w dziedzinie medycyny.

Akcja powieści rozgrywa się w Bostonie. Poznajemy środowisko medyków cieszących się dużym szacunkiem i uznaniem otoczenia. Ich profesjonalizm zostaje zakwestionowany, gdy na stole operacyjnym umiera pacjent, jednocześnie szef ochrony szpitala. Noah Rothauser ma ustalić co doprowadziło do tragedii podczas prostego zabiegu operacyjnego. Uwikłany w relacje z lekarzami szpitala sam wiele ryzykuje. Obwinia wybitnego chirurga, doktora Williama Masona. Zarzuca mu, że medyk przez nieuwagę popełnił błąd podczas operacji, po czym sfałszował wpis w karcie pacjenta. Ten natomiast oskarża doktor Avę London, anestezjolożkę obecną w czasie zabiegu. Noah musi udowodnić prawdę…

Ciekawa fabuła i zwroty akcji nie pozwalają się nudzić. Książka ukazuje sposób traktowania pacjentów przez lekarzy oraz relacje między personelem medycznym. W opinii czytelników „momentami bulwersuje, momentami wzrusza”.

Polecamy.

Nauczyciele bibliotekarze: Teresa Szelągowska, Kamilla Szperzyńska