ŚWIĘTO LICZBY PI W DWÓJCE

14 marca był dla naszego uczniowskiego środowiska dniem pełnym matematycznej zabawy i radości! Wzięliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Liczby Pi, który okazał się niezwykle inspirującym doświadczeniem dla wszystkich zainteresowanych matematyką.

W konkursie wzięło udział 19 utalentowanych uczniów, gotowych zmierzyć się z wyzwaniami, jakie stawiała przed nimi liczba Pi. To był dzień pełen emocji, wyzwań i przede wszystkim, uczenia się poprzez zabawę! Nasi uczniowie mieli okazję przejść przez serię ciekawych konkurencji, takich jak quizy, rebusy oraz zadania matematyczne związane z Ludolfiną (tak została nazwana liczba π na cześć Ludolpha van Ceulena, który obliczył przybliżoną jej wartość).

Jednak prawdziwym wyzwaniem było zapisanie z pamięci rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. To zadanie wymagało nie tylko matematycznego umysłu, ale także sprytu i pamięci! Był też dla wszystkich uczestników zabawy matematyczny słodki deser.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce Blanka Kowalska kl. 2c

II miejsce Aleksandra Polna 2c

III miejsce Mikołaj Raczkiewicz 3f

III miejsce Mateusz Frala 2d

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i entuzjazm! Życzymy dalszych sukcesów w nauce matematyki!

MK, GP