Świetna recytacja Karoliny

Karolina Kościelna, uczennica kl. II c technikum reklamy zajęła I miejsce w powiatowym „Konkursie recytatorskim wierszy Wisławy Szymborskiej”. Karolina wystąpiła z utworem pt. „Ballada”, który prezentuje niezwykły sposób postrzegania świata i człowieka przez noblistkę.

Konkurs odbył się 7 grudnia br. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej. Adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krotoszyńskiego. W rywalizacji wzięło udział 25 uczniów. Naszą szkołę reprezentowała także Justyna Płochecka. Konkurs wpisuje się w obchody Roku Wisławy Szymborskiej oraz upamiętnia 100. rocznicę urodzin laureatki Nagrody Nobla. Zainteresowanie konkursem to piękny dowód na to, że poezja Szymborskiej wciąż fascynuje i jest bliska młodym ludziom.

Osiągnięcie Karoliny jest szczególnie cenne, gdyż recytacja to trudna sztuka. Wymaga nie tylko dobrej dykcji i pamięciowego opanowania utworu, ale także zdolności oddania emocji, i co najważniejsze zrozumienia deklamowanego tekstu.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom godnego reprezentowania szkoły i życzymy kolejnych sukcesów!

LZ, fot. JP, organizatorzy