Studniówka 2023

Sto dni przed maturą uczniowie naszej szkoły bawili się na wyjątkowym balu. Były nielecące rajstopy, czerwona bielizna, a pomylenie kroków w polonezie stało się gwarancją powodzenia na maturze.

Piątek 17 lutego br. należał do maturzystów Dwójki. Na uroczystość w restauracji „Pod Szyszkami” w Nowej Obrze przybyli dyrektorzy, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie klas czwartych. Część oficjalną balu prowadzili Magdalena Waliczek i Stanisław Olejnik. Wydarzenie rozpoczął pokaz dostojnych tańców standardowych w wykonaniu Szymona Staśkowiaka, ucznia klasy czwartej technikum ekonomicznego i jego partnerki tanecznej Roksanny Żyły. Dyrektor Roman Olejnik życzył młodzieży wytrwałości i systematyczności w przygotowaniu do egzaminu maturalnego, mądrych życiowych wyborów oraz udanej i radosnej zabawy. Następnie Dyrektor przypiął maturalne emblematy przewodniczącym, a wychowawcy, Anna Smal, Iwona Szczuraszek, Monika Karolczak-Snadna i Lucyna Zięba, przekazali je uczniom poszczególnych klas. Maturzyści podziękowali dyrekcji, rodzicom, wychowawcom i nauczycielom. Toast wzniesiony kieliszkiem szampana wygłosił przedstawiciel rodziców Eugeniusz Grześkowiak. Dostojne kroki poloneza i wszystkie układy młodzież wykonała prawie perfekcyjnie, bo aby zapewnić sobie szczęście na maturze, koniecznie trzeba było się pomylić. Emocje towarzyszyły robieniu pamiątkowych zdjęć. Była sesja pozowana i …taka bardziej spontaniczna. W przestronnych wnętrzach restauracji młodzież prezentowała się bardzo elegancko. Dziewczęta wystąpiły w przepięknych sukniach, a chłopcy w garniturach. Zaraz po kolacji sala balowa wypełniła się wirującymi parami.

Echo Dwójki, Grzegorz Pierzchała