Spotkanie z historykiem Grzegorzem Skorupskim

Uczniowie klasy 1d wzięli udział w spotkaniu z Grzegorzem Skorupskim, autorem książek historycznych i beletrystycznych, zorganizowanym w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera. Grzegorz Skorupski to barwna postać. Z wykształcenia jest historykiem, z zamiłowania autorem książek kryminalnych, sensacyjnych, thrillerów oraz historycznych. Angażuje się również w działalność samorządową i polityczną. Podczas warsztatów historycznych z młodzieżą pisarz podjął temat powstania styczniowego, którego 160. rocznicę obchodziliśmy w tym roku. Historyk w przystępny sposób przypomniał uczniom okoliczności wybuchu powstania. Następnie uczniowie wcielając się m.in. w role przywódców powstania, dyskutowali na temat skutków podejmowanych decyzji. Spotkanie zakończyło się sprawdzeniem wiedzy historycznej za pomocą aplikacji Kahoot! Pierwsze miejsce zdobyła Zosia Perz – gratulujemy. Ta niecodzienna lekcja historii z pewnością wzbogaciła i zainspirowała młodzież.

teks i fot. nauczyciele bibliotekarze