Na patriotyczną nutę

Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. W tym roku to 19 edycja konkursu. Także i przedstawiciele naszej szkoły wzięli nim udział.

Dwójkę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Płaczek – zaśpiewała „Modlitwę katyńską”, Wiktoria Mikołajczyk – w repertuarze „Białe róże”, Karolina Kościelna – wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz Filip Chudy ,,Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt uczestników szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ilość zdecydowanie przełożyła się na jakość. Ilość przełożyła się na wysoki poziom konkursu. Można było wysłuchać klasycznych tekstów o tematyce patriotycznej, ale i najnowszych, współczesnych utworów.

Było podniośle, emocjonalnie, wzruszająco, wyjątkowo pięknie.

Zuzanna Płaczek wyśpiewała w konkursie drugie miejsce.

tekst i fot. Grzegorz Pierzchała