Muzyczna uczta dla ducha

Na chwilę nasza sala sportowa przekształciła się na salę koncertową. Trio muzyków przedstawiło ciekawy program muzyczny „Orient-Express”. I faktycznie było orientalnie, bo mogliśmy posłuchać muzyki bliższego i dalszego wschodu. Tradycyjne utwory kaukaskie, gruzińskie, ormiańskie czy serbskie zabrzmiały nieco inaczej od tej muzyki, którą zwykle słuchamy. Do tego orientalne instrumenty, o których istnieniu nawet nie słyszeliśmy (didjeridu czy duduk).

Była też trąbka i mistrz Pavel Samokhin. Artysta zaprezentował swoje umiejętności gry na trąbce wykorzystując najróżniejsze modyfikatory dźwięku. Znakomicie wybrzmiała znana wszystkim linia melodyczna z filmu VA BANK.

Jazowo i bluesowo wybrzmiał MINNIE THE MOOCHER ze znakomitego muzycznego filmu „Blues Brothers” w wykonaniu trójki muzyków i wokalistów.

Były też konkursiki muzyczne dla uczniów i nauczycieli – oczywiście z nagrodami.

Podobał mi się ten koncert, oby więcej takich. Taki bezpośredni odbiór muzyki to zupełnie coś innego niż słuchanie z płyty czy youtube – powiedział po koncercie Patryk Figlak z klasy technik reklamy.

tekst i fot. Grzegorz Pierzchała