Merry Christmas, Frohe Weihnachten – świąteczny konkurs językowy

Tradycji stało się zadość! 17 grudnia, mimo niezwykłych okoliczności towarzyszących nam w tym roku, ponad 30 uczniów różnych klas wzięło udział w dorocznym świątecznym konkursie językowym.

Bożonarodzeniowy klimat stworzyła pani profesor Martyna Sędzik-Szajda wcielając się online w Świętego Mikołaja, po czym, na dobrze nam znanej platformie Teams, uczestnicy wykonywali różnego typu zadania związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

Wszystkim naszym językowcom bardzo dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników, a szczególne gratulacje kierujemy pod adresem uczniów, którzy w rankingu znajomości tradycji krajów obcojęzycznych i języka obcego uplasowali się najwyżej. W kategorii języka niemieckiego pierwsze, drugie i trzecie miejsce uzyskali kolejno: Maurycy Patalas 2fg, Adrianna Sławuta 4d i Dawid Szakiel 2fg. W grupie „angielskiej” zwycięzcami są: Tomasz Malina 3c, Dominik Piszczek 3f oraz Daniel Slade 4c.

Pozdrawiamy świątecznie zapraszając do rywalizacji w kolejnych konkursach.