Maturzyści na Jasnej Górze

Egzamin dojrzałości zbliża się już wielkimi krokami. W zawiązku z tym nasza szkoła wzięła udział w diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, która odbyła się 10 marca. Młodzież w duchowej stolicy Polski mogła pomodlić się o pomyślne zdanie egzaminu oraz właściwe wybranie dalszej drogi życiowej.

W Częstochowie nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać konferencji ks. Artura Filipiaka Dyrektora Radia Rodzina w Kaliszu. Ks. Redaktor w swoim słowie poruszył tematykę poszukiwania szczęścia, pomimo niepowodzeń w życiu.

Maturzyści uczestniczyli także w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskiego sanktuarium do której rozważania przygotował ks. dr Jarosław Powąska i s. dr Natalia Musidlak, był to czas do zadumy i rozważania męki Chrystusa. Ostatnim punktem było spotkanie z Jezusem Eucharystycznym na Mszy świętej, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej bp. Łukasz Buzun. Pod koniec Eucharystii tegoroczni maturzyści dokonali osobistego aktu zawierzenia się Matce Bożej i tym samym zaufali, że Maryja zawsze będzie z nimi, także w trudnych, stresujących momentach ich życia.

Tegoroczna wycieczka maturzystów do Częstochowy była pełna modlitwy i refleksji, ale był to również czas umacniania więzi ze swoimi rówieśnikami. Przez cały wyjazd panowała bardzo przyjemna atmosfera oparta na radości i zadumie modlitewnej.

Ł. K., fot. ISz