Finansowa Warszawa, czyli zawodowa wycieczka do stolicy

previous arrow
next arrow
Slider

Uczniowie technikum ekonomicznego oraz technikum handlowego 18 i 19 lutego 2020 r. mieli okazję zwiedzić Warszawę w nietypowy sposób – od strony finansowej. W związku z tym rozpoczęli zwiedzanie stolicy od  wizyty na Giełdzie Papierów Wartościowych, gdzie dowiedzieli się jak funkcjonują giełdy na całym świecie i jak należy na nich inwestować. Kolejnym punktem wycieczki był Sąd Najwyższy znajdujący się przy słynnym placu Krasińskich, którego projekt gmachu miał – zdaniem architektów – „ilustrować rolę Praw w życiu człowieka”, stąd pomysł na „Kolumny Prawa”, na których zostały odlane wybrane cytaty z prawa rzymskiego. Nie mogło zabraknąć również wizyty w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka – placówce ekspozycyjno – edukacyjnej Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, której misją jest przybliżenie zagadnień związanych z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami, jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego i bankowości centralnej.

Oprócz wizyt w instytucjach związanych z przyszłym wykonywanym zawodem uczniowie mogli również zobaczyć Starówkę Warszawy zarówno w dzień jak i wieczorem oraz zwiedzić Zamek Królewski i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka miała charakter edukacyjny – zawodowy, ale nie zabrakło też zachwytów nad pięknem architektury naszej stolicy, zwłaszcza, że jak pamięta się z historii, została w czasie II wojny światowej zniszczona w około 70%.