DWÓJKA W SZKLARSKIEJ I W DREŹNIE

W dniach od 25 do 27 września uczniowie klasy 4d, 4e oraz 4c udali się na trzydniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Po dotarciu na miejsce, młodzież wraz z opiekunami zwiedzała okolicę, a wieczorem spędziła czas na integracji podczas wspólnego ogniska.

26 września wszyscy udali się na całodzienną wycieczkę do Drezna, w trakcie której pod okiem przewodnika, zwiedzili najciekawsze miejsca i atrakcje tego miasta. Wśród nich pojawiły się m.in. Plac Zamkowy z rezydencją władców Saksonii, Plac Teatralny z operą Sempera, Zinger, czyli późnobarokowy zespół architektoniczny, nazywany perła saksońskiego baroku, katolicki kościół Św. Trójcy, Langer Gang- miejsce turniejów rycerskich, a także Frauen Kirche- protestancki kościół, symbol odbudowującego się Drezna.

Młodzież ZSP2 miała także okazję pospacerować Tarasami Bruhla wzdłuż Łaby oraz zobaczyć największy na świecie obraz wykonany z miśnieńskiej porcelany przedstawiający władców Saksonii tzw. Fuerstenzug. Był też czas wolny na degustację lokalnych potraw, drobne zakupy oraz pamiątkowe zdjęcia.

Ostatniego dnia pobytu uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w górska wędrówkę zdobywać Szrenicę.

Przez cały okres pobytu w jednej ze stolic Karkonoszy, naszym uczniom i opiekunom dopisywał dobry nastrój, a także pogoda, która pozwoliła dotrzeć i podziwiać piękno jesiennej aury.

tekst i fot. MP