Udany udział naszego Koła Gastronomicznego w powiatowej imprezie kulinarnej

W dniach 21 i 22 września Krotoszyn tętnił życiem podczas corocznej imprezy kulinarnej „Powiat od Kuchni”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Wydarzenie było doskonałą okazją do zaprezentowania lokalnych tradycji kulinarnych oraz sukcesów Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krotoszyńskiego. Zgromadzeni mieszkańcy, których tego dnia dopisała frekwencja, mieli okazję skosztować różnorodnych, regionalnych potraw i zanurzyć się w atmosferze tradycyjnego folkloru.

Jednym z głównych punktów programu był konkurs na najlepszą zupę „Kwaśne z królika” oraz „Pieczony klops z daniela_ wielkopolska wariacja pieczeni rzymskiej. Te tradycyjne, polskie specjały przyciągnęły nie tylko lokalnych smakoszy, ale również gości z okolicznych miejscowości. Jury miało nie lada wyzwanie, oceniając smak, wygląd i oryginalność dań.

Gościem specjalnym wydarzenia był Dawid Łagowski – uznany szef kuchni, uczestnik 6. edycji programu „Top Chef”, a także jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej gastronomii. Jego obecność wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród publiczności, a pokaz kulinarny, który przygotował, spotkał się z dużym entuzjazmem. Kreatywność i pasja Dawida Łagowskiego do gotowania były widoczne w każdym jego ruchu.

Nasza szkoła również miała zaszczyt uczestniczyć w tej wyjątkowej imprezie. Uczniowie Koła Gastronomicznego, pod czujnym okiem swojej opiekunki – nauczycielki zawodu Patrycji Rochowiak, przygotowali dwa sztandarowe dania: gołąbki oraz bigos, które zachwyciły wszystkich odwiedzających. Dodatkowym atutem naszego stoiska był miód z domowej pasieki, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Całość wydarzenia dopełniły liczne atrakcje muzyczne. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły, takie jak „Folklor Błonie” oraz grupa muzyczna „Tacy Nie Inni”, której jednym z członków jest absolwent naszej szkoły – Miłosz Maciejewski. Na finał imprezy swoją energiczną muzyką porwała tłumy góralska „Kapela Ciupaga”, zapewniając uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Impreza „Powiat od Kuchni” była nie tylko świętem smaków i kulinarnych osiągnięć, ale również doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności. Cieszymy się, że nasza szkoła, jako jedyna szkoła ponadpodstawowa z powiatu krotoszyńśkiego, mogła być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i zaprezentować swoje kulinarne umiejętności na tak prestiżowej scenie.

tekst i fot. GP