Premierowe rozgrywki w miejskiej grze!

Uczniowie klas IV c i III d wraz z opiekunami aktywnie włączyli się w przeprowadzenie nowej gry miejskiej. Organizatorem przedsięwzięcia była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna.

Już w czerwcu br. uczniowie klasy III d wzięli udział w warsztatach projektowania gry mobilnej. Efekty ich pracy wykorzystano w przygotowaniu scenariusza gry. Premiera literackiej gry mobilnej „Legendy BLISKO Krotoszyna” pt. „Pechowy wehikuł – jak nie odpowiadać z historii” odbyła się w czwartek, 12 września br.

Z powodu złych warunków pogodowych rywalizacja młodzieży ZSP nr 2 i ZSP nr 3 miała miejsce w przestrzeniach biblioteki. Uczniowie w trzyosobowych zespołach zmierzyli się z bardzo różnymi zadaniami, zagadkami i pytaniami. Ćwiczyli spostrzegawczość, kreatywność i umiejętność pracy w grupie. Poszczególnym drużynom przyznano punkty, biorąc pod uwagę czas i jakość wykonania zadań.

Nagrodzono sześć zespołów, wśród których znalazły się drużyny naszych uczniów, zajmując kolejno – I miejsce oraz IV, V i VI miejsce.

Zachęcamy społeczność szkolną do udziału w nowej krotoszyńskiej grze!

LZ, KSz, AO, zdjęcia: AO