



24 lutego 2025 roku uczniowie klasy 3c Technikum Reklamy wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym w Ostrowie Wielkopolskim. W Ostrowskim Centrum Kultury odbył się bezpłatny pokaz filmu „Intercepted”, który został zorganizowany dzięki współpracy Punktu EUROPE DIRECT Ostrów Wielkopolski, Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości.
„Intercepted” to niezwykle poruszający film ukraińsko-kanadyjsko-francuskiej produkcji z 2024 roku. Jego twórcy wykorzystali przechwycone rozmowy telefoniczne rosyjskich żołnierzy na Ukrainie z ich rodzinami w kraju, zestawiając je z obrazami zniszczeń spowodowanych inwazją. Film jest jednym z pięciu nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX, przyznawanej co roku przez Parlament Europejski i European Film Academy we współpracy z Komisją Europejską oraz siecią kin Europa Cinemas. Nagroda ta ma na celu budowanie kulturowych mostów porozumienia w Europie poprzez promowanie filmów, które dotykają istotnych tematów debaty publicznej.
Po seansie uczniowie mieli okazję wziąć udział w inspirującej dyskusji zatytułowanej „Dezinformacja – jak możemy się przed nią obronić?”. Była to doskonała okazja do refleksji nad współczesnymi zagrożeniami informacyjnymi oraz sposobami walki z manipulacją medialną. Spotkanie dostarczyło uczestnikom wielu cennych wniosków na temat wpływu dezinformacji na społeczeństwo oraz znaczenia krytycznego myślenia w odbiorze treści medialnych.
Wycieczka do Ostrowa Wielkopolskiego okazała się nie tylko ciekawym doświadczeniem filmowym, ale także wartościową lekcją o współczesnym świecie. Uczniowie klasy 3c Technikum Reklamy wrócili z tego wydarzenia wzbogaceni o nowe przemyślenia i pełni inspiracji do dalszego zgłębiania tematu dezinformacji w mediach.
MZ, AO