ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY

2 września, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krotoszynie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2024/2025. Na inauguracji zgromadzili się uczniowie kontynuujący naukę oraz pierwszoklasiści, rozpoczynający swoją edukacyjną przygodę w tej szkole. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele lokalnych władz: starosta krotoszyński Paweł Radojewski, wicestarosta Stanisław Szczotka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, Przemysław Wójcik.

Dyrektor szkoły, Roman Olejnik, wyraził radość z powodu licznej obecności uczniów i życzył wszystkim udanego roku pełnego sukcesów i nowych wyzwań. Życzenia przekazał także starosta Paweł Radojewski, podkreślając znaczenie edukacji w życiu młodych ludzi. Na zakończenie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, nawiązujący do rocznicy wybuchu II wojny światowej, przypominając, że „nie każdy wrzesień był taki piękny”.

Zadowolone miny uczniów świadczyły o tym, że z entuzjazmem wracają do szkoły, gotowi do zdobywania nowej wiedzy i nawiązywania przyjaźni.

Tekst i fot. GP